Ad,Soyad
E-posta
Telefon
Şirket Adı
Unvan
Kolay İK uygulamaları hakkında bilgi istiyorum.

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

İK Analitiği ve Takip Etmeniz Gereken Metrikler

İK analitiği ve metrikleri nedir, neden takip etmelisiniz gibi soruların yanıtlarını öğrenmek için e-kitabı ücretsiz indirin.

Bu kitapta neler var?

01

İK analitiği nedir?

Son zamanlarda performans yönetimi, çalışan bağlılığı, motivasyon, üretkenlik, çeviklik ve stratejik iş gücü planlamaları gibi konularda İK analitiği, İK departmanlarının yeni gözdesi haline geldi. Peki İK analitiği nedir, neden önemlidir?

Şimdi Oku

02

İK metrikleri

İK metrikleri, kuruluşların insan sermayelerini takip etmelerine ve insan kaynakları girişimlerinin ne kadar etkili olduğunu ölçmelerine yardımcı olan önemli ölçümlerdir.

03

İK analitiği nedir?

Doldurma süresi metriği sektör, kuruluşun büyüklüğü ve rolü ne olursa olsun, şirketler için kritik bir ölçümleme. Peki doldurma süresi nedir, neden önemlidir, nasıl ölçülür ve bu süreyi kısaltmak için neler yapabilirsiniz gelin yakından inceleyelim.

04

Kariyer yolu oranı

Kariyer yolu oranı metriği, yöneticilere ve liderlere her çalışanın iş hareketi hakkında tartışılmaz veriler sağlar. Çalışan hareketinde ilgili ve bilgili bir İK uzmanı, kariyer yollarını şekillendirirken çalışanlara o kadar fazla rehberlik sağlar.

05

İşten ayrılma ve elde tutma oranı

İşten ayrılma oranı, belirli bir süre içinde bir şirketten ayrılan çalışanların yüzdesini ifade eder. Ayrılan kişilerin yerini doldurmak zorunda olan şirketler için bu süreçler pahalıya mal olabilir.

06

Çeşitlilik metrikleri

Ön yargılar, iş yerinde eşitsizliği sürdüren bilinçsiz davranışlardır. Özellikle son dönemde adından sıklıkla bahsettiren “yetenek yönetimi” bir paradigma haline gelmeden, kültürel uyum yerine ön yargılardan arınarak çeşitliliğe odaklanmak en doğru karar. Asıl soru nasıl odaklanmanız gerektiği.

...

E-kitaplar

Yeni e-kitap çıkınca haber ver
İnsan kaynakları alanında ürettiğimiz e-kitaplardan ilk siz haberdar olun! Hiçbir gelişmeyi kaçırmayın.
By subscribing you agree to our Privacy Policy.
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
👋
Start simplifying your work today!

Discover the Kolay difference with a 15 day free trial - no credit card required and no installation hassle! Experience firsthand how our applications stand out from the rest.

TRY IT FOR FREE
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN

Start using it now for free, make it easier

Try the personnel management software now for free for 15 days, with no setup and no credit card required.
TRY IT FOR FREE