Ad,Soyad
E-posta
Telefon
Şirket Adı
Unvan
Kolay İK uygulamaları hakkında bilgi istiyorum.

Bu formu göndererek, gizlilik politikamızı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

OKR nedir ve nasıl uygulanır?

YouTube ve Google gibi dev şirketler fikirlerini, hedeflerini ve amaçlarını yönetmek için OKR’ı tercih etti. Bu e-kitapla sıra sizde!

Bu kitapta neler var?

01

OKR’ın çıkışı

Drucker, yöneticilerin mevcut faaliyetlerle meşgul olmasının onları şirketlerinin daha geniş vizyonundan uzaklaştırdığı bir “faaliyet tuzağına” yakalanma eğilimini fark etti. Bu nedenle, hedeflere göre yönetimin gelecek için en gerekli öncelik olduğunu vurguladı.

Şimdi Oku

02

Zirvenin yeni sahibi OKR

OKR (Objectives and Key Results) amaçlar ve anahtar sonuçların kısaltmasıdır. Stratejiyi odak ve uyum içinde uygulamak isteyen hem küçük hem büyük ölçekli şirketler için basit ancak güçlü bir sistemdir.

03

OKR’ın çıkışı

Liderlik veya yönetici pozisyonundaki insanlar, hedeflere etkin bir şekilde ulaşmak için OKR'ları oluşturmak ve kullanmak için en iyi konumdadır. OKR'lar, takımın performansını anahtar sonuçlara bağlayarak, yöneticilerin hedeflere ulaşmak için hassas değişiklikler yapmalarına olanak tanır.

04

OKR'lar KPI değildir!

Takımlar, önemli olan konularda ilerleme kaydedip kaydetmediklerinden emin olmak için anahtar performans göstergelerini yani KPI'ları (Key Performance Indicator) yaygın bir şekilde kullanır. Ancak, KPI ve OKR aynı şey değildir.

05

OKR’ın 5 temel unsuru

John Doerr bu metodolojinin etkili olması için OKR’ların beş temel unsuru içermesi gerektiğine inanmıştır. OKR'ları uygulayan şirketler, e-kitabımızda bahsettiğimiz beş unsuru uygulama ve benimseme sürecini göz ardı etmemelidir.

06

OKR methodolojisine geçmeniz için 5 neden

Çoğu zaman insanlar yoğun bir görev atamasıyla karşı karşıya kaldıklarında işlerinde kaybolurlar. İş yükü ağırsa, doğal eğilim tüm görevleri bitirmektir ancak yapılan işin genel hedefe katkı sağlayıp sağlamadığını anlamadan.

...

E-kitaplar

Yeni e-kitap çıkınca haber ver
İnsan kaynakları alanında ürettiğimiz e-kitaplardan ilk siz haberdar olun! Hiçbir gelişmeyi kaçırmayın.
By subscribing you agree to our Privacy Policy.
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
Talebiniz alındı. Teşekkürler!
👋
Start simplifying your work today!

Discover the Kolay difference with a 15 day free trial - no credit card required and no installation hassle! Experience firsthand how our applications stand out from the rest.

TRY IT FOR FREE
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN

Start using it now for free, make it easier

Try the personnel management software now for free for 15 days, with no setup and no credit card required.
TRY IT FOR FREE