Paylaşın!
İçerik Başlıkları 📝

Yaptığı harcamalarla patronları çıldırtan 6 çalışan tipi

April 10, 2019

0 Dakika
Banu Akgül

Boş taksi fişlerinin havada uçuştuğu ay sonlarında, şirkete masraf yazmayı zaferle kutlayan çalışanlarınızı artık daha yakından takip etmenizin zamanı gelmedi mi?

Yaptığı harcamalarla patronları çıldırtan 6 çalışan tipi

1. Taksiyle dünya turuna çıkanlar

Toplantıya, işe, şantiyeye, bakkala, markete… Nereye gidecek olursa olsun, bozkırlarda atların sevildiği kadar taksileri seven, vasıta olarak başka bir şeye binemeyen, sarı hatta turkuaz renk gördüğünde eli hemen havaya kalkan arkadaşları atlamayalım. Her şeye rağmen şirket aracı almayanlara bu hatadan dönmeleri için bir ışık yaktınız. Yine de teşekkürler!

2. Ofis harcamalarını kişiselleştirenler

Alışveriş yapmayı, temel insan hakları arasına sokmaya çalışan bu arkadaşlar, her ayın ilk pazartesisini “Ofis İhtiyaçları İçin Har Vurup Harman Savurma Günü” olarak kutluyor.

3. Paranın sadece araç olduğunu düşünenler

Paranın, şirketin hedeflerine ulaşmasında sadece bir araç olduğunu düşünüyor olabil... Sesli düşünmeyin bizce. :)

4. Eğlence insanları

Happy Hour için yaşayan, şirketin karşıladığı karalahana dolmasını bile zevkle yiyecek bu arkadaşlar, kesinlikle sınırları zorluyor. Çalışma stresini ufak bir eğlenceyle atmayı herkes ister, patron bile! Ufak olursa tabi...

5. Araba kiralarken patronu unutanlar

Muhasebeden çıkışınızı almanın bir diğer pratik yolu da araba kiralarken patronunuzu unutmanız. Aklınıza geldiğinde ise “unutkanlık bir çeşit özgürlüktür” sözü kulaklarınızda yankılanacak.

6. İş yemeklerini abartanlar

Ağzınızda yemek olduğu an, dünyanın tüm sırlarını çözmüşsünüz demektir - Franz Kafka Dünyanın tüm sırlarını iş yemeklerinde çözmek istiyor olabilirsiniz. Ya tam çözemedim, biraz daha Matsutake Mantarı alabilir miyim? Kafka bu sözüyle kaç patronu üzdü bilmiyoruz...

Yukarıdaki 6 çalışan tipinden en az birine sahipseniz, büyük olasılıkla siz de harcama takibinde zorlanıyorsunuz.

Bugün şirketiniz için iyi bir şey yapın, bu fırsatı kullanın! Kolay İK Harcama Takibi ile çalışanlarınızın şirket adına yaptığı harcamaları tüm ayrıntılarıyla kayıt altına alın, harcama taleplerini tek bir panelden yönetin. Kasanız boşalmadan önce, Kolay İK’nın kolaylıklar dünyasıyla tanışın.

👋
Start simplifying your work today!

Discover the Kolay difference with a 15 day free trial - no credit card required and no installation hassle! Experience firsthand how our applications stand out from the rest.

TRY IT FOR FREE
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN

Start using it now for free, make it easier

Try the personnel management software now for free for 15 days, with no setup and no credit card required.
TRY IT FOR FREE