Paylaşın!
İçerik Başlıkları 📝

İzin türü adlarının takvimde görünmesi

May 4, 2020

0 Dakika
İzin türü adlarının takvimde görünmesi

Kolay İK ekibi olarak, Nisan ayında da kullanıcılarımızın ihtiyaç ve isteklerini gerçekleştirmek için çalışmalara devam ettik ve önemli bir güncellemeyi hayata geçirdik. Kullanıcılarımız izin takiplerini takvim üzerinden yaparken artık izinlerin türlerini de isterlerse takvimde görebilecekler. 

Çalışanlar izin talep ettiklerinde, izin taleplerini onaylayan yöneticinin dikkate aldığı kriterlerden biri şirket içinde süreçlerin aksamaması oluyor. Örneğin, aynı departmandan aynı projede görev alan 2 çalışanın aynı anda izne çıkması projenin aksamasına sebep olabilir. Bu sebeple, İK yöneticisi, hem kendi takibini kolaylaştırmak hem de çalışanların izin talep etmeden önce takvim üzerinden kimlerin hangi izinde olduğunu görmelerini sağlamak için ilgili iznin adının takvimde gözükmesini sağlayacak ayarlamaları yapabilir. 

Uzaktan çalışma iş modeli de yeni çıkan güncelleme ile Kolay İK üzerinden yönetimi oldukça kolay bir hale geldi. Uzaktan çalışma süreç takibini Kolay İK üzerinden yapmak isteyen kullanıcılarımız, Uzaktan Çalışma adında yeni bir ücretli izin türü oluşturabilir ve çalışanlardan evden çalışacakları zaman bu izni talep etmelerini isteyebilir. İlgili izin türünün adının takvimde görünmesi için ilgili ayar seçildiğinde çalışanlar, iş akışını aksatmayacak şekilde tüm ekip için uygun olan günleri rahatlıkla görebilir ve taleplerini oluşturabilir.

İzin türlerinin adlarının takvimde gözüküp gözükmemesi ile ilgili ayar, her bir izin türü için ayrı olarak yapılmaktadır. Adının takvimde gözükmesini istemediğiniz izin türleri için (örneğin, hastalık izni) bu özelliği açmayabilir, bu sayede çalışan mahremiyetini de korumuş olursunuz.

Uzaktan Çalışma izin türü nasıl takvimde gözükür adlı örneğimizi aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Webinar alarmı ⏰ Kolay İK’da izin bilgileri nasıl aktarılır?

Kolay İK'da izin bilgilerinin nasıl aktarabilirsiniz? Öğrenmek için hemen webinarımızı izleyin.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

👋
Start simplifying your work today!

Discover the Kolay difference with a 15 day free trial - no credit card required and no installation hassle! Experience firsthand how our applications stand out from the rest.

TRY IT FOR FREE
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN

Start using it now for free, make it easier

Try the personnel management software now for free for 15 days, with no setup and no credit card required.
TRY IT FOR FREE
//