Paylaşın!
İçerik Başlıkları 📝

Performans yönetimi hakkında 10 ücretsiz eğitim

March 10, 2021

0 Dakika

İşletmelerin çalışan performansı konusundaki en etkin uygulamaları performans yönetiminden geçer. Performans yönetimi ve performans değerlendirme, iç içe geçmiş iki kavramdır. Peki bu kavramlar ne anlama gelir? Yöneticiler, performans yönetimi uygulamalarında nasıl bir yol izlemeli ve hangi eğitimleri almalıdır? Hepsi ve daha fazlasını sizler için derlediğimiz bu yazımızda bulabilirsiniz.

Performans yönetimi hakkında 10 ücretsiz eğitim

Kavramsal olarak performans yönetimi

Performans yönetimi kavramını anlamak için öncelikle performans ve buna bağlı kavramları anlamak gerekir. Gelin bunları tek tek inceleyelim.

Performans: Performans, belirlenen bir görevin gereği ne ise çalışanda bu standartlara uygun davranışların meydana gelmesi sonucunda hedeflere ulaşılması halidir.

Performans değerlendirme: Performans değerlendirme ile çalışanın performansı takip edilir ve belirli periyotlarda değerlendirilir. Sonrasında değerlendirme sonuçları raporlanır, kaydedilir ve çalışana geri bildirim sağlanır.

Performans yönetimi: Performans yönetimi, gelecek hedefleri doğrultusunda işletmenin yönetilmesi ve takip edilmesine yarayan sistemdir. Performans yönetimi sayesinde yönetici, işletmenin başta finansal yapısı olmak üzere tüm kaynaklarını bu hedefler için kullanır. 

Performans yönetimi ve performans değerlendirme kavramları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için “Performans yönetimi nedir?” ve “Performans değerlendirme nedir?” başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. İyi bir performans yönetimi süreci, yetkili birim ve kişilerin bu konuda aldıkları iyi bir eğitimle çok daha sağlıklı şekilde yürütülür. Peki performans yönetimine dair eğitimler nelerdir?

Performans yönetimi eğitimleri

Teknolojik altyapının gelişmesinin de etkisiyle yüz yüze eğitimlerin yanında çevrimiçi yapılan kurumsal eğitimler de gitgide çoğalmaya başladı. Artık birçok profesyonel kendi bulunduğu ortamdan online bağlanarak istediği yerden eğitime katılabilir ve mesleki gelişimine katkıda bulunabilir. Performans yönetimi ve performans değerlendirme eğitimleri de bunlardan bazılarıdır.

İşte performansa dair eğitim alabileceğiniz platformlar:

İstanbul İşletme Enstitüsü / Performans Değerlendirme Eğitimi:

İnsan kaynakları uzmanları tarafından verilen bu eğitimde performansın ve performans değerlendirmenin ne olduğu, 360 derece performans değerlendirme sisteminin nasıl kurulduğu gibi konular işlenir. Online olarak verilen bu eğitimde videolar, örnek uygulamalar ve vaka çalışmaları ile konuya hakimiyetinizi artırabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü’ne bağlı bu eğitime belirli bir kontenjana bağlı olarak ücretsiz ulaşılabilir. Kontenjan aşımında ise oldukça cüzi bir tutar üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Udemy / Performance Management For Managers:

Udemy’yi online bir akademi olarak düşünebilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı eğitimleri bulunan Udemy’de yöneticiler için performans yönetimi eğitimini online olarak alabilirsiniz. Ücretli bir online eğitim olan bu kaynağa belirli dönemlerdeki indirimlerle oldukça cüzi bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Peki bu eğitimin içeriğinde neler var?

  • Personeli hedef oluşturma ve uygulamada desteklemek
  • İşletme vizyonu ile doğru orantılı bir başarı planı oluşturmak
  • Çalışanların performanslarını değerlendirmek

Eğitimin adından da anlaşılacağı üzere bu eğitime yönetici pozisyonunda bulunan bireyler katılabilir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Global Kariyer / Performans Yönetimi Eğitimi:

Bu eğitim, insan kaynakları departmanında çalışanlara ve işletmeye ait yönetim sistemini oluşturan sorumlulara yöneliktir. Bu sistem; şirket içi uyumu sağlamak, çalışan performansını planlama, değerlendirme ve ödüllendirme gibi uygulamaları içerir.

Bu eğitimin içeriğinde performans kavramı, performans değerlendirme ve performans yönetim sistemine dair ayrıntılı bir anlatım söz konusudur.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

BEDAM / İnsan Kaynakları Eğitimi ve Sertifika Programı:

Bu eğitim, insan kaynaklarına dair önemli alanları anlatır. Performans yönetimi de bunlardan biridir. Eğitim, yalnızca performansa dair bilgiler vermekle kalmayıp insan kaynaklarının pek çok yönünü ele alır.

BEDAM, Başkent Üniversitesi’ne bağlı bir oluşumdur. Açılımı “Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi” olan BEDAM, birbirinden farklı kategorilerdeki eğitimleri bir arada sunar.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

İstanbul NLP / Performans Değerlendirme Yönetimi Eğitimi:

İK yönetici ve uzmanları için hazırlanan bu eğitim, performans yönetiminin tüm inceliklerini katılımcıya aktarmayı amaçlar. Yüz yüze yapılan eğitimleri ile ilgili web sitesini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinmeniz mümkündür.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Coursera / HR For People Managers Specialization:

Online eğitimler ve sertifika programları hazırlayan Coursera’ya ücretsiz katılım sağlayarak mesleki yetkinliğinizi artırabilirsiniz. İnsan kaynakları yönetici uzmanlığı ile iyi bir yönetici olmanın püf noktalarını yakalayabilirsiniz. Bu uzmanlık eğitimi “University of Minnesota” eğitmenleri tarafından verilir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

The KPI Institute / Performance Management Professional:

Yurt dışı eğitimi tercih edenler için bir seçenek de The KPI (kpi) Institute tarafından verilen performans yönetimi sertifika programıdır. Kursiyerlerin aktif katılımını sağlayan, grup tartışmaları ve vaka çalışmalarını içeren eğitim hem teorik hem de pratik çalışmalarla 3 günü kapsar.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Reed.co.uk / Performance Management:

CPD tarafından sağlanan bu kurs ile yine cüzi bir miktarla performans yönetimi eğitimi almanız mümkün. Bu eğitimin sonunda Training Qualifications UK tarafından onaylanan sertifikaya sahip olabilirsiniz. Eğitim, yönetici ve lider pozisyonuna sahip kursiyerler için düzenlenir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

SAYEM / Performans Yönetimi Eğitimi:

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen bu eğitim, online olarak verilen bir sertifika programıdır. Belirli periyotlarda tekrarlanan Performans Yönetimi Eğitimi programı ücretli olarak tasarlanmıştır.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Boğaziçi Enstitüsü / Performans Yönetim Sistemi Eğitimi:

Online olarak tasarlanan bu eğitim Türkçe ve İngilizce sertifika seçeneği sunar. Bu eğitimin katılımcı profili şirket yöneticileri, performans yönetim sistemlerine ilgi duyanlar, uzmanlar ve personellerdir.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Kolay Akademi / A'dan Z'ye Performans Değerlendirme

Bu eğitim serisi ile sektörünüz, çalışan sayınız ve organizasyon yapınız ne olursa olsun çalışanların performansını başarılı bir şekilde izleyebilir, ölçebilir ve olumlu yönde iyileştirebilirsiniz.

Eğitim detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

👋
Start simplifying your work today!

Discover the Kolay difference with a 15 day free trial - no credit card required and no installation hassle! Experience firsthand how our applications stand out from the rest.

TRY IT FOR FREE
Hemen ücretsiz kullanmaya
başlayın, işinizi kolaylaştırın

Hiçbir kurulum ve kredi kartı gerektirmeden, personel yönetim yazılımını hemen 15 gün boyunca ücretsiz deneyin.

ÜCRETSİZ DENEYİN

Start using it now for free, make it easier

Try the personnel management software now for free for 15 days, with no setup and no credit card required.
TRY IT FOR FREE
//